فیروزه کوبی تلفیقی ظریف از هنر و خلاقیت

هنر های دستی هرگز قدیمی و از رده خارج نمی شوند و در واقع هر چه از عمر آنها بگذرد گویی ارزش این آثار هنری بیشتر می شود. از مهمترین ویژگی های صنایع دستی می توان به فلسفه فرهنگ و ذوق هنری مردمان یک منطقه اشاره کرد.
یکی از هنرهای دستی زیبا و چشم نوازی که تلفیقی ظریف از هنر و خلاقیت می باشد، هنر فیروزه کوبی بوده که با استفاده از قطعات کوچک فیروزه بر روی زیر ساخت هایی از جنس مسی، برنجی، نقره، ورشویی و یا برنزی تولید می شوند.
این هنر در شهر اصفهان، شیراز و مشهد تولید می شود و شهر اصفهان مهد رشد و ترقی این هنر زیبا و چشم نواز محسوب می شود. لازم بذکر می باشد که قدمت هنر فیروزه کوبی نسبت به سایر صنایع دستی ایرانی کمتر و تنها در حدود 70 سال می باشد.
هدف ایرانیان هنر دوست از خرید محصولات فیروزه کوبی نه تنها زیبایی این محصولات می باشد، بلکه خواص درمانی سنگ فیروزه می باشد که موجب محبوبیت این محصولات شده است. زیرا سنگ فیروزه از جمله سنگ های محبوب در بین ایرانیان می باشد.
یکی از خواص سنگ فیروزه برای کاهش استرس و رفع چشم و زخم می باشد. خرید فیروزه کوبی به صورت زیورآلات بیشتر برای بهرمندی از خواص بیشمار سنگ فیروزه می باشد. سنگ فیروزه بکار رفته در تولید محصولات فیروزه کوبی نیز باید کیفیت بالایی داشته باشد.
در ساخت فیروزه کوبی باید از سنگ فیروزه مرغوب و با کیفیت استفاده شود و قطعات فیروزه در سایزهای مشابه باشند و یکی از ارکان مهم در تولید فیروزه کوبی مرغوب، دقت و حوصله هنرمند فیروزه کوب در قرار دادن سنگ های فیروزه به صورت منظم در کنار هم بر روی زیر ساخت می باشد.
برای مشاهده متنوع ترین محصولات صنایع دستی ایرانی و خرید اینترنتی فیروزه کوبی اصفهان به وب سایت تک سبد مراجعه نمائید.

 

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید