در میناکاری ظرافت مهم تر است یا کیفیت ؟

میناکاری یکی از برجسته ترین هنر هایی است که بعد از گذشت 5000 سال نیز هنوز طرفداران و مشتریان خاص خود را بهمراه دارد. این هنر زیبا یکی از صنایع دستی ایران محصوب می شود و از بزرگ ترین تولید کنندگان این هنر بسیار زیبا می توان از شهر نصف جهانف اصفهان نام برد.

میناکاری اورجینال

در اصفهان کارگاه های بسیاری این محصول را تولید می کنند که در هر کدام از این کار گاه ها استادان برجسته این هنر سالیان درازی مشغول به این کار و ساختن هنری بسیار زیبا هستند که سالانه این محصول را به جای جای دنیا ارسال و صادر کنند.

 

خرید مینا کاری

 

 

 

برای خرید یک بشقاب و یا انواع دیگری از میناکاری مثل ساعت و یا خرید میناکاری اصفهان شده باید به نکاتی که باعث می شود تقلبی بودن و یا اصل بودن و یا بی کیفیت بودن و با کیفیت بودن آن را مشخص می کند توجه کرد.

میناکاری اصلی 

یک میناکاری اصل و با کیفیت را باید از جنس فلز و جزییات آن متوجه شد که از نکات ریز نقشی در آن ساتفاده شده است و یا فلزی که برای این هنر استفاده کرده اند جنس مرغوبی دارد و یا خلوص این فلز به اندازه ای است که بتوان آن را در کوره پخت و یا خیر؟

 

میناکاری اصلی

 

 

 

روکش براقی که بر روی میناکاری استفاده می شود و به اصطلاح به آن لاآب گفته می شود نیز در کیفیت و مرغوبیت میناکاری تاثیر ویژه ای دارد زیرا هرچه این فلز و رنگ بهتر پخته شده باشند دوام بالاتری دارند و طی مرور زمان رنگ آن کم رنگ نشده و مثل روز اول باقی می ماند.

میناکاری 

لاآبی را که بر روی این هنر دستی میریزند باعث می شود خط و خشی بر روی رنگ این هنر زیبا بر اثر افتادن بر روی زمین و یا برخورد با اجسام تیز، نیافتد. 

 

میناکاری اصلی

 

برای خرید این محصول فوق العاده زیبا و هنر دستی شگفت انگیز و خرید اصل میناکاری اصفهان به سایت اینترنتی تکسبد مراجعه نمایید.

 میناکاری اصلی

 

برای مشاهده و خرید انواع قاب و ظروف میناکاری اصفهان بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

اطلاعات بیشتر و خرید