خرید اینترنتی جعبه خاتم کاری اصل اصفهان

خاتم کاری یکی از هنرهای ظریفه ایرانی می باشد که دارای قدمت و پیشینه ای بس طولانی در ایران می باشد. هنری که از ترکیب چند ضلعی های تعداد اضلاع متفاوت اما منظم از مواد اولیه ای همچون چوب، استخوان و فلز برای آراستن سطح وسایل چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.
عاج فیل و استخوان شتر از جمله مواد اولیه ساخت خاتم کاری می باشد که البته بیشتر در ساخت نفیس ترین محصولات خاتم کاری مورد استفاده قرار می گیرد. چوب های رنگی در کنار استوخاون و فلزات با ایجاد اشکال زیبا سطح چوب را به زیبایی می آراید.
طرح های مختلف خاتم که به صورت اشکال هندسی منظم می باشد که بیشتر برای هر واحد هنذسی حداقل سه مثلث و برای بزرگترین آن نمونه آن در بیشترین حالت تا چهارصد مثلث به کار برده می شود. از جمله محصولات خاتم کاری که بسیار محبوب می باشد، جعبه خاتم کاری اصفهان می باشد.
آثار به جا مانده از دوران گذشته نشان از قدمت این هنر اصیل در ایران می باشد که نشان از سابقه و ریشه ای بسیار کهن این هنر ظریفه در ایران دارد که نه تنها در اصفهان بلکه در شهر های شیراز و تهران نیز تولید می شود. جعبه خاتم کاری شیراز یکی از سوغاتی های این شهر می باشد.
از جمله چوب هایی که برای تولید خاتم کاری مورد استفاده قرار می گیرد، چوب عناب، نارنج، گردو، فوفل، شمشاد، افرا و بقم می باشد. که چوب بقم برای رنگ قرمز در خاتم کاری مورد استفاده قرار می گیرد که در حال حاضر بسیار کمیاب می باشد.
اگر به شهر اصفهان سفر کردید و می خواهید یک سوغاتی نفیس و با قیمت مناسب تهیه کنید می توانید جعبه خاتم کاری ارزان قیمت را خریداری کنید که به دست هنرمندان خاتم کار اصفهانی تهیه شده است.
برای مشاهده متنوع ترین محصولات خاتم کاری اصفهان و خرید اینترنتی جعبه خاتم کاری به وب سایت فروشگاهی تک سبد مراجعه نمائید.
برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید